Nasıl veli toplantısı düzenleyebilirim?

Bu fonksiyon yalnızca SchoolFox *PLUS* ve *MAX* sürümünde bulunur!


Velileri veli toplantısına davet edebilmeniz için öncelikle okulunuzun yöneticisinin veli toplantısı için bir randevu oluşturması gerekmektedir. Bu randevu, ilgili sınıfın öğretmenlerinin müsait oldukları tarih ve saatleri planlayabilmelerini ve velilere davetiye gönderebilmelerini sağlar.


Yöneticinin önceden tamamlaması gereken adımları burada bulabilirsiniz: Yönetici olarak nasıl toplantı günü oluşturabilirim?


Okul yöneticisi bu adımları tamamladıktan sonra sınıfa bağlı öğretmenlerin ana sayfasında "Toplantı günü" etkinliği belirir.1. "Toplantılarınızı planlayın" butonuna tıklayın ve bir sınıf seçin VEYA bir sınıf açın, "Mesajlar" sekmesinde "Etkinlikler" klasörüne geçin ve "Toplantı günü"nü seçin. 


2. Velilerle görüşmeleriniz için bir zaman aralığı belirleyin veya "Diğer" seçeneği ile kişisel bir zaman aralığı oluşturun.


3. Artık otomatik olarak oluşturulan zaman dilimlerinden müsait olduklarınızı seçebilirsiniz. Yeşil zaman dilimleri velilere için müsait zamanlar olarak gösterilir, beyaz zaman dilimleri veliler tarafından görünemez.4. "Kaydet ve velileri bilgilendir" seçeneğine tıkladığınızda, velilere toplantı günü hakkında bilgilendirilecektir.


5. İlgili sınıfın mesajlarında "Randevularım" sekmesi altında, hangi zaman aralıklarının hangi veliler tarafından seçildiğini ve hangilerinin hala müsait olduğunu görebilirsiniz.