Akıllı telefonumda anlık bildirim almıyorum!

Profil sayfanızı kontrol edin:
SchoolFox uygulamasında hesabınıza girin ve menü üzerinden profil sayfanızı açın. "Bildirimler" başlığı altında gerekli ayarların aktif olup olmadığını görebilirsiniz. "Anlık bildirimleri etkinleştirin" ya da "Şarj ayarlarını kontrol edin" seçeneklerini görürseniz, bu seçeneklere tıklayarak otomatik olarak telefonunuzun ayarlar menüsüne  girip, gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
 

Pil ayarları:
Telefonunuzun bataryayı korumak için aldığı önlemler anlık bildirimleri devre dışı bırakabilir.

Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Arka plan kullanım sınırları > Uyku modundaki uygulamalar
1. Uyku modundaki uygulamalar: Pil ayarlarında "Arka plan kullanım sınırları" seçeneğine tıklayarak uyku modundaki uygulamaları görebilirsiniz. Eğer SchoolFox uygulamasını burada görüyorsanız, sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne tıklayın ve "Sil" seçeneği ile uygulamayı uyku modundan çıkarın.
2. Hiç uyku moduna alınmayan uygulamalar: Eğer bu listede SchoolFox'u göremiyorsanız, sağ üst köşedeki "+" sembolüne tıklayarak SchoolFox uygulamasını ekleyebilirsiniz. Böylece SchoolFox pil koruması için uyku moduna alınmaz.

Güç tasarrufu:

Cihazınızın güç tasarruf modunda olmadığından emin olun, bu mod etkinleştirildiğinde bazı uygulamaların bildirimleri gösterilmeyebilir.


Bildirim ayarları:


Ayarlar > Bildirimler > SchoolFox
1. Bildirim ayarlarında SchoolFox uygulamasını aratın ve uygulamaya özel bildirim ayarlarına girin. Buradaki bütün özellikleri etkinleştirin.  "Bildirimleri göster" özelliğini etkinleştirdiğiniz de anlık bildirimler etkinleştirilecektir.
2. Uygulama simge işaretleri: Bu özellik etkinleştirildiğinde SchoolFox üzerinden gelen bildirimler için uygulama ikonunun üzerinde bir işaret belirir, böylece bildirimleri kaçırmazsınız.

Ayarlar > Uygulamalar > SchoolFox
Uygulama ayarlarında SchoolFox'u aratarak bildirimlere izin verildiğinden ve mobil veri kullanımının açık olduğundan emin olun.